Class of 2008

posted in
Send by email

William Aultman
U. of Pennsylvania

Emily Bader
U. of Puget Sound

Jordan Bellman
Boston U.

Nicholas Bellos
Carleton College
Pat Ehrman Award
Awards in Chinese & Spanish

Ana Berry
Soka U. of America
Nat’l Merit Commended Scholar

Robert Bishop
Colorado College

Ian Bonaparte
Vanderbilt U.
Nat’l Merit Finalist

Anjali Cadambi
Swarthmore College
Spanish Award

Kay Cadena
Swarthmore College
Nat’l Merit Finalist

Maddy Case
Princeton U.
Nat’l Merit Scholarship
Awards in English, Math, Science

Greg Conyers
Bowdoin College
Media Arts Award
Nat’l Merit Commended Scholar

Ian Davies
Trinity U.

Dylan Doyle
Sarah Lawrence College
Theater Award

Taylor Dutton
Babson College
Japanese National Honor Society

Katie Eison-Washington
Smith College

Sam Estrem
Lawrence U.

Hayden Forster
Occidental College
Nat’l Merit Finalist, French Award

K’Sondra Fredrickson
Boston U.

Tomas Garcia
Tufts U.
Nat’l Merit Commended Scholar

Julien Garnier
Bard College

Michael Gazeley-Romney
Claremont McKenna College

Marla Gutmann
Boston U.

Josh Halladay
Willamette U.

Elle Hashimoto
Mount Holyoke College

Luke Jin
New York U.

Hannah Kornbrath
U. of Puget Sound
Visual Arts Award

Nicholas Krishnamurthy
Claremont McKenna College

Ben Lee
Reed College
Nat’l Merit Finalist

Mark Levesque
U. of Oregon

Peter Lind
U.S. Air Force Academy

Nichole Majdancic
Seattle Central Community College

Rocky Martin
Oregon State U.

Rose McGee-Mori
Bard College
Visual Arts Award

Eric Montague
Worcester Polytechnic Inst.
Technical Theater Award

Lebi Montshiwa
U. of Johannesburg

Birken Noesen
Evergreen State College

Emma Northcott
U. of Edinburgh

Brittany Nowers
Trinity U.

Michal Orczyk
Washington U. in St. Louis

Anna Oseran
Occidental College

Marie Perrone
Massachusetts Inst. of Technology
Nat’l Merit Commended Scholar
Awards in Math, Science, Community Service

Murphy Pfohman
U.S. Military Academy
Pat Ehrman Award

Vincent Pinkert
U. of Puget Sound

Zack Schlanger
Hampshire College

Max Schwarz
Hampshire College
Nat’l Merit Commended Scholar
Computer Science Award

Heather Scott
Lewis & Clark College
Community Service Award

Nick Shulevitz
Earlham College

Justin Stafford
Chapman U.
Japanese National Honor Society

Blair Stewart
Oberlin College
Nat’l Merit Finalist

Jenna Stewart
U. of British Columbia

Gwen Survant-Kaplin
Bard College
Thespis Award

Aurielle Thomas
Smith College
Community Service Award

Bill Thorsell
Portland State U.

Isha Tirumali
Scripps College

Christine Van Tubbergen
Lewis & Clark College

Alix Vollum
Reed College
Wilson Poetry Prize

Ian Wayne
Hamilton College, NY
School Ring
Pat Ehrman Award
Awards in Music & Athletics

Becca Weiner
Portland State U.
Nat’l Merit Commended Scholar

Becky Weissman
Robert D. Clark Honors College, U of Oregon

Natalie Wilcox
McGill U.
Nat’l Merit Commended Scholar
Japanese Award

Ele Wilson
U. of Vermont

Jake Winchester
Sarah Lawrence College

Alex Wu
Occidental College

Blake Zwerling
Yale U.
Nat’l Merit Finalist